BARKIN ENGİN-TUNA PASE

Bahadır Eryılmaz (davul, vokal) ile Evren Arkman (gitar) tarafından 2010 sonunda İstanbul Kadıköy’de kuruldu. Bu ikiliye Selim Aydın (bas gitar) ile Eray Polat (gitar) katıldı.
Sahnenin yanında stüdyo kayıtlarını da yürüten grup Gökhan Büyükkara (gitar), Volkan Cebeci (ritm gitar) gibi müzisyenlerden destek alarak Haziran 2014’de ilk tekli Dreams’ı yayınladı.

2014 sonunda DayDream adlı, 13’ü İngilizce, üçü Türkçe 16 parçalık ilk albümü çıkaran Barista, blues ve rocktan beslenen duru melodileri, sade düzenlemeleriyle fark yarattı. Gruptan 2016’da 57 albümü, 2021’de Open Sesame, Vol 1: Her Dress ile Open Sesame, Vol 2: Press Rewind EP’si, 2022’de Open Sesame Vol.3 ve Vol.4 teklileri, Vol.5 EP’si, Justice Now albümü geldi.

İTÜ MIAM’da öğrenciyken tanışan Barkın Engin (elektronik aletler, gitar) ile Tuna Pase (elektronik aletler, flüt, vokal) Ekim 2014’de ilk albüm Hazy Stars’ı yayınladı. İkili, dört yıl sonra Rest albümünü dijital ortamda müzikseverlere sundu. Sekiz parçalık albüm doğaçlama yanıyla dikkat çekti.

error: Content is protected !!