DÜŞ GEZGİNLERİ

1989’da İzmir’de Erhan Doğan tarafından kuruldu. İsmi, yazar Osman Çallı’nın Düş Gezginleri öyküsünden almışlardı. Pop ile rock arası çizgide ilerleyen grup 1993’de Erhan Doğan (vokal, gitar, tuşlular), Reha Sayın (vokal), Levent Sarıoğlu (bas gitar), Erkal Sertkaya (elektro gitar), Attila Abana’lı (davul) kadroyla ve ekonomik zorluklar içerisinde 12 parçalık Sen Yine de Güzelsin albümünü çıkardı.

İzmir ile çevre kentlerde konserler veren, lokal çalışmaları yapan Düş Gezginleri, ikinci albümü de hazırladı ama, o dönem Marmara Depremi’nin yarattığı ekonomik kriz nedeniyle yayınını erteledi.

Kuşadası Altın Güvencin yarışması dahil birçok etkinlikte yer alan, 2007’de ikinci albümü Andro’yu (Attila Atasoy’la ortak çalışma), 2014’de de Düşkopat albümlerini yayınlayan ve çok eleman değiştiren grupta zaman içinde İdris Karşıbahçe (bas gitar, vokal), Aykut Alan (gitar, vokal), Mehmet Sevim (vokal), Onur Uygun (davul), Murat Altindişli (davul), Engin Tansel (vurmalılar), Emre Diyar (davul), Yavuz Yılmaz (tuşlular), Kutay Vardar (bas gitar) yer aldı.

error: Content is protected !!