ESKİZ

Güzel Sanatlar resim bölümünde öğrenci Deniz Ağan (gitar, vokal), Sedat Girgin (davul) ile Can Tunaboylu (bas gitar) tarafından 2007′de kurulan grup, bir süre cover çaldıktan sonra 2010’de katıldığı Roxy Müzik Günleri yarışmasında birinci oldu.

Ardından ‘Yoksa Bir Rakı Masası mı Görüyorum?’ teklisini yayınladılar. Psychedelic rock yapan grup 60’lı, 70’li yılların coverlarını çalarken, bestelerini değerlendirmek amacıyla kayıtlara girdi. Sekiz şarkılık albüm ‘Kimsenin Ruhu Duymaz‘ı Ekim 2014’de dijital ortamda çıkaran Eskiz, güçlü gitar sounduyla dikkat çekmişti.

Bir yıl sonra ‘Türkçe Sözlü Ağır Müzik’ EP’ysini hazırlayan grup, 2016’da ilk iki çalışmasında yer almış parçalarıyla yeni besteleri ‘Sallan Yuvarlan’ albümünde topladı.

Eskiz 2017 başında ise ‘Beterin Beteri Var’ albümünü yayınladı ve konserlerle tanıttı. Deniz Ağan, Can Tunaboylu ve Uygar Çetiner’li kadroyla devam eden grup 2019’da Fırtınalar Koparken (Yasemin Özler’le) ve Mümkün Değil, 2020’de Rüyaların Ortasında ve Vahşi Büyü (Yasemin Özler’le) teklilerini, sekiz parçalık Kozmik Ruh Dansı albümünü, 2022’de Bu Benim Yolum, Düş Ormanı, Disko Japon, Son Dans teklilerini müzikseverlere sundu.

error: Content is protected !!