HEPSİ

Dans eğitimi görmüş Cemre Kemer, Eren Bakıcı, Yasemin Yürük, Gülçin Ergül, Batı’daki kız gruplarına benzer proje için 2005’de bir araya getirildi ve Hepsi kuruldu.

Aynı yıl yayınladıkları ilk albümleri ‘Bir’ ile büyük ticari başarı kazandılar. Küçük kızların gözdesi olmuş, akılda kalıcı şarkılarıyla, danslarıyla ve tek albümle geniş kitleleri yakalamayı başarmışlardı. Dansları taklit ediliyor, giysileri örnek alınıyor, şarkıları ezberleniyordu…

Kız gruplarının fazla tutulmadığı bizim piyasada çok çalışarak kabul görmüşler ve 2006’da İki adlı albümle çıkışa devam etmişlerdi. Olmaz Böyle Şey cover parçasıyla listelerin en üst sırasına yükselmişler ve konserlerle, TV programlarıyla hedeflerini bir bir hayata geçirmişlerdi.

2007’de Tempo teklisini çıkartan Hepsi, bir yıl sonra 51 bölüm sürecek ‘HepsiBir’ TV dizisinde rol almıştı. Aynı dönemde sahne çalışmalarına da devam eden dörtlü, 2008 tarihli Sır teklisi ve Şaka albümünün ardından Gülçin’i olaylı şekilde yitirerek üç kişi kalmıştı.

Üçlü devam eden Hepsi, 2009’da Geri Dönüşüm albümünü yayınladı. 96 sayfalık ‘Hepsi Dergisi’ ile birlikte satılan albüm, önceki yapıtların ticari başarısına ulaşamasa da ‘çocuk grubu’ görüntüsünden sıkılan üçlünün diskografisine ‘en nitelikli’ çalışma diye not düşülmüştü.

Grup, bu albümden sonra şarkılarını tek, tek internet aracılığıyla ve plakçıda müzikseverlerle paylaştı; bir süre sonra dağıldı.

error: Content is protected !!