KAVİMHAN

Ankara’dan İstanbul’a gelerek müzik çalışmalarını sürdüren Levent Baki, grupla şarkı söylemek amacıyla 1981’de Dadaşlar’la anlaşmıştı. Dadaşlar grubu Ersen’le çalışırken, Levent Baki için de çalacaktı.
Baki, gruba Kavimhan (Levent Baki-vokal, Mehmet Mısır-gitar, Rıza Mete-tuşlular, Ali Mısır-bas gitar, Hikmet Mısır-davul) adını koymuştu.

ABD’den yeni gelmiş Asım Can Gündüz’le tanışan ve arkadaş olan Baki, onunla Lunapark gazinosunda rock konseri vermeye kalkışmıştı. ‘İçki yok, masa yok, garson yok, sadece volümlü müzik var’ sloganıyla düzenlenen konserde sahneye çıkan Asım Can Gündüz-Ambulans ve Levent Baki-Kavimhan grupları ilgiyle karşılanmıştı. Ersen’in misafir olarak sahneye çıkıp Levent Baki’yle Kozan Dağı’nı söylediği konserdeki performans beğenilmişti ama grubun ömrü yine de uzun olmamıştı.

1982’de Baki bu kez de Grup Sentez’le birleşip yine Kavimhan adıyla 1985’e kadar müzik üretmişti.

Mehmet Mısır daha sonra dostları Ömer Yüzbaşıgil’i (vokal), Caner Bora’yı (davul), Barış Göker’i (tuşlular), Raşit Pekmezci’yi (bas gitar), Erdem Parlakçakıl’ı (vurmalılar) bir araya getirerek Kavimhan adıyla stüdyoya sokmuş ve ekip Barış Manço şarkıları söylemek için provalar yapmıştı.

 

error: Content is protected !!