KENDİMDEN HALLİCE

Hakkı Aksu (davul), Ozan Özalp (vokal, gitar), Uğur Ercan Bektaş (gitar) tarafından 2014’de Ankara’da rock grubu olarak kuruldu. Okul nedeniyle verimli çalışamayan üyeler 2016’dan sonra işe daha sarıldı ve Sen Beni Yanlış Anladın, Sorun Şehirlerde Değil, Biraz İçmiş Gibiyim teklilerini yayınladı.

2017’de Anıl Güzeldere ile Aytaç’ın geldiği Kendimden Hallice, Zeytinli Rock, üniversite şenlikleri, Çukurova Rock Festivali gibi etkinliklerde çaldıktan sonra Vay Halimize teklisini çıkardı.

Samet Türksal’ın prodüktörlüğünü üstlendiği grup, 2017’de Vay Halimize, 2018’de Bana Bir Hak Ver, 2019’da Hiç, Gün Ağalarken, Bi Gelsene, Düşünme Sev, Dünleri Attım, Sevmiştim, Böyle Gitme, 2020’de Sana, Boş Ver Sen, Unutulmayan Biri Hep Vardır, Rakı İçmeyi Bilmesen Tanışır mıydık? teklilerini, 2021’de Parçalı Umutlu EP’sini, İlacı Olmayan Ağrı, Kaçmaktansa Alışırım, Üzülmeye Nereden Başlasak, 2022’de Sıkılmış Heveslerim, Beni Geri Ver, Kötüsünü Kendime Yaptım, Acın Ev Sahibi/Hafızam Enkaz teklilerini müzikseverlere sundu.

error: Content is protected !!