KENT ŞARKILARI

2011’de Erkan Güneş ile Barış Kesmen tarafından Alanya’da kuruldu. Kent öyküleri anlattıkları için ‘Kent Şarkıları’ ismini uygun görmüşlerdi.

Akdeniz soundlu Erkan Güneş besteleriyle yola devam eden ikili, sahne çalışmalarında Gurbet Demiral, Barış Kesmen, Yalçın Duran, Önder Çetintaş, Pınar Ünal, Gönül Taner, Ümit Macit, Güngör Perçin, Hakan Geyik’ten yardım aldı.

On parçalık ilk albüm ‘Deniz Anlatıyor mu Beni Sana’yı 2011’de, ikinci albüm ‘Başka’yı 2012’de art arda yayınlayan Kent Şarkıları, kayıtlardaki vasat teknik yapıya karşın ilgi gördü.

2013’ü kaçırılan, kaybedilen çocuklara ve ailelerine yazılmış Çocuğun Düşü teklisiyle geçiren grup, 2014’de 12 şarkılık Anısı Kalmıştır albümünü çıkardı.

Albümlerde ve konserlerde şarkıları farklı vokaller tarafından dillendirilen Kent Şarkıları grubu, 2014’de internette Bir Gökyüzü Çiz parçasını yayınladı ve 2015’de Erkan Güneş, Barış Kesmen, Gurbet Demiral, Gönül Taner’li kadroyla konserlere çıktı.

Kent Şarkıları grubunun Bir Başıma, Dünya Bahçesi, Anne Ben Bir Çocuğu Seviyorum teklilerinin ardından yayınladığı 2017 tarihli dördüncü albüm ‘Sevgiden Yana’ aşkın, arkadaşlığın, sevginin içinden geçmiş 10 öykü anlatıyordu.

Grup, 2019’da yayınlanan Alternatif Sahne ortak albümüne Bir Şarkı Demle parçasıyla katıldı ve 2020’de Deniz Anlatıyor mu Beni Sana, Dünya Bahçesi, Hayat Devam Ediyor, 2021’de En Güzeli Sensin albümüyle Akustik teklisini, 2022’de Esmer, Seninle Gidilen, İyi ki Varsın teklilerini, corona virüsüyle mücadele eden sağlık çalışanlarına armağan ettiği Tut Elini Yüreğimin şarkısını müzikseverlere sundu.

 

error: Content is protected !!