YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ

2011’in ilkbaharında, Kaan Boşnak tarafından proje grubu olarak kuruldu. ‘Kadıköy soundu’na yakın şarkılar canlı kaydedildi ve sosyal medyada paylaşıldı. Şarkıların internette sevilmesinin ardından Birkaç Yıl Sonra Utanılacak Şarkılar isimli EP yayınlandı ve konserler başladı.

Kaan Boşnak (vokal, gitar), Engin Sevik (gitar), Oğuz Kont (davul, tuşlular) ile Burak Güngörmüş’ün (bas gitar) kayıtlarında çaldığı, 10 parçalık Evdekilere Selam albümü ise Ekim 2013’de çıktı. Yüzyüzeyken Konuşuruz albüm sonrası davula gelen Can Kalyoncu’lu kadrosuyla konserlerle kayıtlara devam etti ve Kasım 2014’de Otoban Sıcağı adlı, 11 parçalık albümünü müzikseverlere sundu. Söz ve müzikler Boşnak’a aitti.

2017’de Ne Farkeder ile Sandal teklilerini yayınlayan grupta Can Tunaboylu da (bas gitar) yer aldı. Yüzyüzeyken Konuşuruz, 2018’de çalmalardaki ustalık ve vokaldeki hakimiyetle öne çıkan dokuz parçalık Akustik Travma albümüyle Boş Gemiler teklisini, 2019’da Dinle Beni Bi’, Ölsem Yeridir ve 2020’de Kazılı Kuyum teklilerini üretti. Gruptan 2021’de Sen Varsın Diye ve Son Seslenişim, 2022’de Gençliğimi Geri Ver, Kaş II teklileri geldi.

 

error: Content is protected !!