ANTISILENCE

Mayıs 1992’de Erdem Çapar (vokal) ile Barış Ertunç (gitar) tarafından İzmit’te Imortal adıyla, lise grubu olarak kuruldu. Eleman değişiklikleri ve konserlerin ardından Antisilence ismi alındı.

Eylül 1994’de stüdyoya giren Antisilence ilk albümü ‘New World Order Sucks’ı gecikmeli olarak Kasım 1995’de piyasaya sürdü. Albümdeki kadro Erdem Çapar (vokal), Barış Ertunç (gitar), Cengiz Sönmez (davul), Selçuk Uzun (bas gitar), Günay Gündüz’den (gitar) oluşuyordu. Death-trash metal arası sounda, punk ve hardcore gibi türleri yedirerek yazdıkları bestelerin yer aldığı albüm sonrası Günay, Cengiz ve Selçuk gruptan ayrıldı.

Bocalama yaşayan ekibe, sonrasında Güray Gürsoy (davul) ile Zafer Güven (bas gitar) dahil oldu. 1999’da ABDli Overkill’ın Ankara konserinde ön grup olan Antisilence, Mayıs 2000’de trash metalden hardcora, heavy metalden punka bir dolu adrese uğrayan bestelerin bulunduğu ikinci albüm Suffer Hits’i Barış Ertunç (gitar) Erdem Çapar (vokal), Zafer Güven (bas gitar), Güray Gürsoy’lu (davul) kadroyla çıkardı.
Gürültüyü sonuna dek kullanan, suskunluğu hiç sevmeyen Antisilence 2003’de dağıldı.

error: Content is protected !!