CLIMB

2. Roxy Müzik Günleri’ne Weed ismiyle katılan Kağan Batır (bas gitar), Melih Balta (gitar), Gökalp Ergen (gitar, vokal), Gökalp Ergen (gitar, vokal), Burak Gürpınar (davul) barlarda cover çalmak için grup kurmuştu.
Sonra isimlerini Climb (davula Gürpınar’ın yerine Alen Konakoğlu geldi) yapıp 1999’da grubun adını taşıyan albümü çıkardılar. Heavy metalin ve karanlık sözlerin ağır bastığı albüm, Climb’in yurtdışında da fark edilmesini sağlamıştı.

Konserlere ağırlık veren grup, ikinci albüm Principia’yı 2002’de yayınladı. Daha yumuşak sound tutturan Climb’in bu albümü, metalde alternatif işler arayanlardan ilgi gördü. Bir dönem İlker Özgök de grupta davul çaldı.

Çeşitli molaların ardından 2007’de Gökalp Ergen, Melih Balta, Burak Gürpınar ile Kerem Tüzün’den oluşan kadroyla konserlere çıkmaya başlayan Climb, bir süre daha yerli metal sahnesinde iddiasını sürdürmeyi başardı…

Kağan Batır, Doğan Ariz, Alen Konakoğlu, Gökalp Ergen yıllar sonra Climb adıyla bir araya gelip kayıtlar yaptı.

Grup 2018’de ise Gökalp Ergen, Kağan Batır (bas gitar) ve Alen Konakoğlu’lu (davul) kadroyla Beautiful teklisini çıkardı ve konserler verdi.

error: Content is protected !!