DECAYING PURITY

Brutal death metal yapmak amacıyla 2005’de İstanbul Kadıköy’de Mustafa Gürcalioğlu (gitar) ile Onur Gazioğlu (davul) tarafından kuruldu. Eleman değişikliklerinin ardından bas gitara Malik Çamlıca, vokale Serkan Niron geldi ve kayıtlara başlandı.

Uzun kayıt döneminin ardından Nisan 2008’de 12 parçalık Phases of Dimensional Torture albümü bir İspanyol şirket etiketiyle çıktı.Bol konser vererek dinleyicisini yaratan grup, 2011’de ise The Existence of Infinite Agony albümünü Amerikan Sevared Records’dan yayınladı.Brutal death metalin uluslararası alanda da dinlenen gruplarından biri haline gelen Decaying Purity’den 2013’de Malik Çamlıca ayrıldı.
Grup bu kez Mustafa Gürcalioğlu (gitar, bas gitar), Onur Gazioğlu (davul), Serkan Niron (vokal) ve Alper Karahan’lı (gitar) kadrosuyla Eylül 2014’de Malignant Resurrection of Fallen Soul albümünü piyasaya sürdü.

Decaying Purity 2020’de Darkness Falling Down Throught The Skies teklisini ve dokuz parçalık Mass Extinction The Providential Ones albümünü yayınladı.

error: Content is protected !!