DECIMATION

1999’da Ankara’da Death Rattle adıyla kurulmuş grup, 2003’e kadar Emre Üren (gitar), Mustafa (vokal), Kaya Özgen Yalçın (davul) üçlüsü olarak brutal death yapmayı sürdürdü.
2003’de Decimation adını alan üçlüye Erkin Öztürk (gitar) ile Metin’in (bas gitar) katılımıyla beşli kadro oluştu ve demo kayıtlarına başlandı.
2004’de Helpless Souls demosunu çıkartan Decimation olumlu eleştiriler üzerine, Mustafa’nın yerine vokale gelen Volkan Ceyhan’la yasal albüm kayıtlarını sürdürdü. 2006’da Entering The Celestial Ruins’i yayınlayan grup konserlerle albümün tanıtımını gerçekleştirdi.

Sonrasında Cem Devrim Dursun’la (davul) daha da güçlenen Decimation, 2010’da ABDli bir şirket etiketiyle dünya pazarına seslenecek ikinci albüm Anthems Of An Empyreal’i yayınladı ve çalmalardaki ustalıkla death metal camiasında saygı kazandı.

Kadro değişikliklerinin durulmasıyla Emre, Erkin Öztürk (gitar), Cem ve Egemen’li (vokal) Decimation ikinci albümdeki sounda benzer performansla konserlere devam etti. Grup 2014’de yine bir ABDli şirket etiketiyle Reign of Ungodly Creation albümünü çıkardı. Mert Tartaç da grupta bas gitar çaldı.

error: Content is protected !!