DELİ GÖMLEĞİ

1999’da Özver Yılmaz tarafından minimal punk grunge yapmak üzere kuruldu. Burak Öztürkmen (bas gitar), Özgür Can Öney (davul) ile birlikte Özver Yılmaz’ın besteleri üzerinde çalışmaya başladılar.
2000’de sekiz şarkılık Sefil Şah, 2001’de Soytarı demolarını çıkartan Deli Gömleği’nden Özgür Can Güney ayrılıp Manga’ya gidince yerine Serkan Süer geldi. Bu kadro 2002’de Böyle Buyurdu Berduş demosunu yaptı ve Emrah Tomsuk ikinci gitarist olarak gruba katıldı.

Büyük kentlerde konserlere çıkan grupta bir dönem de Alper Pancaroğlu ile Doruk Andiç davul çaldı. Demolara devam eden Deli Gömleği 2005’de Oyuncak Albüm’ü yayınlarken, Emrah Tomsuk’un yerine gitarı Ozan B. Can aldı.
2009’a kadar eleman değişikleri yaşayan Deli Gömleği, davula oturan Mehmet Akgün’lü ekiple stüdyoya girdi ve 2011’de grubun adını taşıyan, 10 şarkılık albüm geldi. İlk yurtdışı konserini Gürcistan’da veren ve arayı uzatmadan 2013’de bandrollü EP Zaman’ı yayınlayan Deli Gömleği, yurtiçi konserleriyle birlikte Ukrayna ile Moldavya’da sahneye çıktı.
Yahya Enis (bas gitar), Çağdaş Öğer (davul), Kerim Surname (davul), Berkan Ay (bas gitar), Birkay Başören (davul), Furkan Güleray (bas gitar), Hüseyin Erinç (davul) değişik dönemlerde Deli Gömleği’nde yer aldı.
2014’de dijital platformda Tuzak albümünü müzikseverlere sunan grup, 2017 başında yayınlanan Maximum Rock Vol.1 albümüne İçtenlik Öldü parçasını verdi ve 2018’de beş parçalık Hayalci EP’sini, 2022’de Live in Kyiv konser albümünü çıkardı.

 

error: Content is protected !!