ECHO

Adana Tarsus Amerikan Koleji bünyesinde, 60’lı yıllarda öğrenciler tarafından kurulmuştu. Bu isimler, Tarsus Amerikan Koleji adıyla Milliyet Liseler Arası Hafif Batı Müziği Yarışması’na yıllarca katılmış ve çeşitli dereceler almıştı. 1969’da Vecdi Geray (gitar), Ali İpek (vokal, gitar), Haldun Emrealp (bas gitar), Semih Fırıncıoğlu (org), Ayhan Sicimoğlu’lu (davul) kadroyla yarışan kolej, I Don’t Care (söz-beste: Ali İpek) şarkısıyla beste dalında üçüncü, icrada altıncı olmuştu.

1970’de bu kez Vecdi Geray (gitar), Hamdi Demirel (bas gitar), Semih Fırıncıoğlu (vokal), Ayhan Sicimoğlu’dan (davul) oluşan ekiple Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışması’na katılmış ve ‘Tüm’ şarkısıyla bestede üçüncü, icrada ikinci sırayı almıştı. Aynı yıl Ayhan Sicimoğlu en iyi davulcu seçilmişti…

Kolej, 1971 yılında Mehmet Çağış (gitar), Ugur (davul), Kemal Yeğenoğlu (bas gitar), Semih Fırıncıoğlu (org, armonika), Cevdet Basacık (vokal), Vamık Kural’lı (vokal) kadroyla aynı yarışmada sahneye çıkmıştı.
Okul dışında çeşitli lokallerde ve festivallerde de çalan Echo’nun uzun tarihinde bu üyelerden başka Ahmet Kardam (gitar), Evren Madran, Mustafa Emre (flüt), Alp Bekişoğlu (gitar), Adil Oykam (bas gitar), Uğur Çınar (davul), Refik Kutluer (flüt, org), Murat Tümer (davul), Kaan Altan (gitar), Tibet Ağırtan (gitar, vokal) Cevdet Tosyalı (vokal), Ozan Akça (flüt), Emin Ersoy (bas gitar), Ahmet Ersöz (Bas gitar), Kaan Uçak (vokal) gibi isimler de grupta müzik yapmıştı.

error: Content is protected !!