HEDONUTOPIA

Rock ile electronica füzyonunu deneyen Fırat Külçek (vokal, gitar) ile Kerem Feyzi (gitar) tarafından Aralık 2008’de İzmir’de kuruldu. Mustafa Özkan (davul) ile Gülden Aybar’ın da (tuşlular) geldiği grup, 2014’de global müzik ağı Sofar Sounds (songs from a room) projesine katıldıktan sonra, 2015’de Sofar İstanbul ile İKSV’nin başlattığı konserler serisinin ilk gününde sahneye çıktı.

2016’da ise, Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği 18. Battle Of The Bands yarışmasında birinciliği kazanan Hedonutopia, davulcusuz devam edip konserlerle tanınmaya çalışırken, bestelerinden oluşan, yedi parçalık ilk EP’si Ucube Dizayn’ı aynı yıl yayınlamayı başardı.

Aralık 2017’de de yedi parçalık, birinci EP’den daha tempolu Yarı Cennet geldi. Indie electronica yapan grup, 2018’de üçüncü EP’si Yakamoz Sandalı’nı çıkardı.

Her yıla bir EP prensibiyle grup, 2019’da ise ilginç hikayeler anlatan Arzu Ütopyası’nı, 2020’de Bırak Gideyim, Bil ki ve Meteor teklilerini, Beyaz Durak EP’sini müzikseverlere sundu.

Hedonutopia 2021’de ise, yedi şarkılık EP çalışma Nergist ile bu yapıttan alınan Bi Sen Değil ile Siyahı Makbul teklilerini çıkardı.

error: Content is protected !!